Atrakcje dla dzieci w Krynicy Zdroju

Krynica Zdrój to miejsce doskonałe nie tylko dla narciarzy, rowerzystów, amatorów pieszych wycieczek po górach czy kuracjuszy. To także wspaniała lokalizacja dla rodzin z dziećmi. Dorośli bez wątpienia będą zachwyceni pięknymi widokami, a dzieci ciekawymi atrakcjami. Gdzie warto zabrać swoje pociechy podczas wizyty w naszym mieście? Sprawdźmy!

Rajskie ślizgawki na Górze Parkowej

Na szczyt Góry Parkowej położonej niemal w centrum miasta prowadzi m.in. uwielbiana przez dzieci kolejka linowo-terenowa. Już sam wjazd dostarcza wrażeń najmłodszym i nieco starszym turystom.

Na szczycie góry na wszystkich spragnionych wrażeń czekają Rajskie Ślizgawki – rurowe zjeżdżalnie o różnych stopniach trudności. Dzieci i dorośli mogą skorzystać ze zjazdów łagodnymi falami, ostrą spiralą czy zjeżdżalnią Kamikaze. Dostępna jest także zjeżdżalnia pontonowa.

Tor saneczkowy „Sankostrada”

„Sankostrada” położona jest przy ulicy Dąbrowskiego, tuż za Halą Lodową i otwarta przez cały rok – wyjątkiem są tylko dni deszczowe. Jest to tor saneczkowy, po którym zjechać można w dwuosobowych „wagonikach”. Zjazd po torze o długości niemal 1 km trwa około 2 minut. Podczas przejażdżki można podziwiać przepiękne górskie widoki.

Muzeum zabawek „Bajka”

Muzeum zabawek to miejsce, które kochają zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie. Wizyta z Bajce jest niczym prawdziwa podróż w czasie. Można podziwiać tam zabawki, które pochodzą z odległej przeszłości oraz znacznie bliższych nam czasów. Najstarszym eksponatem w muzeum są zabawki z czasów prehistorycznych – zostały one wydobyte podczas prac archeologicznych w Elblągu.

Parki linowe w Krynicy Zdroju i okolicach

Parki Linowy Krynica Zdrój, położony u stóp Jaworzyny Krynickiej, oferuje atrakcje najmłodszym oraz starszym turystom. Na spragnionych wrażeń i amatorów aktywnego wypoczynku czeka tam kilka tras: od trasy „bąbel” (dla dzieci w wieku od 3 lat) i trasę „maluch” (na wysokości 1 m nad ziemią), przez trasę „niską” (2 m) i trasy „średnie” (4 m), aż po trasę „wysoką” (10 m) i „ekstremalną”. W parku znajdują się także trasa zjazdowa i gokarty na linach. Inne atrakcje to:

  • Skok wahadłowy,
  • Ścianka wspinaczkowa,
  • Plac zabaw,
  • Mega trampolina,
  • Bumper Ball.

Drugim parkiem jest Park Linowy Mamut, który znajduje się na szczycie Góry Parkowej. Na aktywne maluchy i starsze dzieci czekają tam 4 trasy:

  • Mamucik – trasa dla dzieci już od 2. roku życia,
  • Pomarańczowa – na wysokości od 1 do 2 m,
  • Zielona – dla dzieci od 1,1 m wzrostu,
  • Niebieska – trasa dla dzieci od około 8. roku życia.

O bezpieczeństwo uczestników atrakcji w obu parkach dba wykwalifikowany zespół oraz liny asekuracyjne.

Jeśli planujesz wyjazd do Krynicy z rodziną, przyjaciółmi, partnerem lub samodzielnie, serdecznie zapraszamy do Małopolanki – urokliwego pensjonatu z restauracją, kawiarnią i SPA, położonego w samym centrum Krynicy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.