Atrakcje i wydarzenia w Krynicy Zdroju

Atrakcje Krynica Zdrój | Zima

Narty i Snowboard

W okolicach Krynicy Zdroju znajdziesz trasy przystosowane zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Możesz korzystać ze świetnych stacji narciarskich, szkolić umiejętności w profesjonalnych szkołach, uprawiać narciarstwo biegowe czy brać udział w skiturach, treningach jazdy sportowej na tyczkach, a nawet testować narty zawodnicze. Nie masz sprzętu? Wypożyczysz go na miejscu!

Stacje Narciarskie

Poszukujesz dobrze wyposażonych, naśnieżonych i różnorodnych tras? W Krynicy i okolicach znajdziesz całe mnóstwo stacji narciarskich. Są nimi m.in. Jaworzyna Krynicka, Słotwiny Arena, Słotwiny, Henryk Ski (wszystkie w Krynicy), Tylicz Ski i Master Ski (Tylicz), a także stacja Wierchomla Dwie Doliny w Piwnicznej.

Arena Słotwiny

Słotwiny Arena to stacja narciarska z 10 trasami zjazdowymi na różnym poziomie oraz trasą szkoleniową Beibik dla najmłodszych miłośników nart (położona tuż przy małym wyciągu Baby Lift). Znajduje się tu także 6-osobowa kolej wyprzęgana, „Zimowy plac zabaw Kubuś-Ski”, który znajduje się na wyciągu szkoleniowym dla dzieci, a także kompleks wyciągów orczykowych.

Słotwiny

Słotwiny to kompleks narciarski z 4 wyciągami i oświetlanymi oraz sztucznie naśnieżanymi trasami. Stoki o łącznej długości około 2,5 km są dostosowane do potrzeb oraz umiejętności narciarzy i snowboardzistów na każdym poziomie zaawansowania.

Henryk Ski

Ta stacja narciarska znajduje się w samym centrum Krynicy Zdroju. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddane są trasy o umiarkowanym stopniu trudności – od Rodzinnej, przez Łatwą, po Bardzo łatwą. Stoki są oświetlone i bardzo dobrze przygotowane do jazdy. To doskonałe miejsce dla osób początkujących czy rodzin z dziećmi.

Wierchomla Dwie Doliny

Stacja narciarska Wierchomla Dwie Doliny położona jest w Piwnicznej Zdrój. Jest to ośrodek z rozbudowaną siecią kolei krzesełkowych i wyciągów. Łączy 2 miejscowości – Szczawnik i Wierchomlę. Znajdziesz tu trasy na różnym poziomie o łącznej długości aż 11 km, a także trasę dla narciarzy biegowych (4,5 km) i jeden z najdłuższych i najnowocześniejszych snowparków w Polsce.

Master Ski

Centrum narciarskie położone w samym centrum Tylicza, na wysokości 680 m n.p.m. Możesz korzystać z 4-osobowej kolei krzesełkowej i 3 wyciągów, a także korzystać z atrakcji dostępnych w Funparku i Snowparku. Na miejscu znajdziesz też wypożyczalnię i przechowywalnię sprzętu, szkołę i przedszkole narciarskie oraz karczmę

Tylicz Ski

To stacja położona na granicy Beskidu Sądeckiego, w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Znajdziesz tu 3-osobową kolej krzesełkową o długości 750 m, 4-osobową kolej i długości 550 m i 2 wyciągi orczykowe. Najmłodsi mogą korzystać z bezpiecznego wyciągu Baby Ski, wyciąg taśmowego SunKid oraz polany do nauki jazdy. Dostępne są trasy zjazdowe na różnym poziomie, trasy biegowe (7), a także wypożyczalnie, szkołą i przedszkole czy bawialnia.

Kolej Gondolowa
Jaworzyna Krynicka

Kolej gondolowa w Krynicy Zdroju to najdłuższa i najnowocześniejsza kolej gondolowa w Polsce. Jej dolna stacja znajduje się w Dolinie Czarnego Potoku w Popradzkim Parku Narodowym, a końcowa na szczycie Jaworzyny Krynickiej, na wysokości 1114 m n.p.m. Przejażdżka koleją gwarantuje wspaniałe widoki i niezapomniane przeżycia.

Skutery Śnieżne

Spragniony mocnych wrażeń? Będąc w Krynicy możesz wypożyczyć skutery śnieżne i udać się na zapierającą dech w piersiach przejażdżkę po urokliwych okolicach naszego pięknego miasta. Skutery możesz wypożyczyć np. pod tym adresem: Muszynka 63, 33-383 Tylicz / tel. +48 501 008 553.

Lodowiska

W Krynicy, przy ul. Park Sportowy 5, zaledwie 1 km od naszego pensjonatu, znajduje się lodowisko. Ślizgawki na lodowisku trwają 45 minut i zaczynają się najczęściej o pełnych godzinach. Lodowisko poleca się zarówno dorosłym, jak i najmłodszym łyżwiarzom. Jeśli nie masz własnych łyżew, możesz wypożyczyć je na miejscu.

Kolejka na górę Parkową

Góra Parkowa to wizytówka Krynicy Zdroju i jedna z najciekawszych atrakcji. Z jej szczytu roztacza się przepiękny widok na malownicze wzniesienia i okoliczne lasy. Możesz udać się na spacer urokliwymi alejkami, podziwiać Polanę Michasiową, staw czy zabytkowe altany, a także skorzystać z licznych atrakcji. Na Górę Parkową prowadzi nowoczesna kolej linowo-terenowa.

Kuligi

Przejażdżka kuligiem to jeden ze sposobów na zwiedzanie Krynicy Zdroju i okolic. Taka wycieczka umożliwia bliski kontakt z naturą i zwierzętami. Możesz wybrać się na kulig np. po mieście lub zdecydować się na przejażdżkę 14-kilometrową trasą szczytami gór wokół Krynicy.

Koncerty

Krynica Zdrój oferuje mnóstwo atrakcji dla wszystkich miłośników kultury i muzyki na żywo. Odbywają się tu cykliczne i okazjonalne imprezy. Jednym z nich jest Krynica Źródłem Kultury – koncerty odbywające się na przełomie stycznia i lutego, podczas których występują takie gwiazdy, jak Dżem, Lady Pank, Mrozu, Kult, Perfekt czy Bednarek. O każdej porze roku czeka tu na Ciebie moc muzycznych atrakcji.

Atrakcje Krynica Zdrój | Lato

Kolej Gondolowa
Jaworzyna Krynicka

Kolej Gondolowa prowadzi na najwyższy szczyt w Paśmie Jaworzyny – Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.). Jej początkowa stacja znajduje się w Dolinie Czarnego Potoku (Popradzki Park Krajobrazowy). Jest to najdłuższa i najnowocześniejsza kolej gondolowa w Polsce, a przejażdżka nią zapewnia niesamowite przeżycia i przepiękne widoki.

Kolejka na Górę Parkową

Kolejka linowo-terenowa powstała w latach 20. XX wieku i ma długość 642 m. Wjazd kolejką na Górę Parkową to niezwykle przyjemne doznanie. Trasa prowadząca przez zalesione zbocza pozwala podziwiać piękne widoki i zachwycać się panoramą okolicy. Na szczycie Góry Parkowej czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji – zabytkowe altany, stawy, Michasiowa Polana, ławeczka Kraszewskiego czy Rajskie Ślizgawki.

WODY MINERALNE I PIJALNIE

Wody mineralne to dla wielu osób pierwsze skojarzenie z Krynicą Zdrojem. Nic w tym dziwnego. Możesz skosztować tu wielu rodzajów wód o leczniczych właściwościach. Gdzie ich spróbować? Na przykład w Pijalni Głównej przy al. Nowotarskiego 9/4.

FONTANNA MULTIMEDIALNA

Zachwycająca fontanna multimedialna znajduje się tuż obok Starego Domu Zdrojowego, w sercu krynickiego Deptaku. Jeży zbudowana z ponad 90, koliście ułożonych dysz. Centralna dysza może wyrzucić strumień wody nawet na 10 m wzwyż. Połączenie efektów świetlnych, muzyki oraz tańczących strumieni wody tworzy niezapomniane zjawisko.

FESTIWAL BIEGOWY

Festiwal Biegowy to największe święto sportowe w Krynicy Zdroju. Każdego roku, począwszy od 2010 roku, tysiące biegaczy zjawia się w naszym mieście, by w przepięknych okolicznościach przyrody pokonać wybraną trasę (łącznie jest ich co roku około 300 km!). Jesteś amatorem biegania? Zapraszamy na największe wydarzenie tego typu w naszej części Europy!

KONCERTY

W każdym sezonie Krynica Zdrój przyciąga wielu miłośników i zaprasza do wzięcia udziału w okazjonalnych lub cyklicznych koncertach, jakie odbywają się w Pijalni Głównej czy na Deptaku. Występują u nas gwiazdy, takie jak Bednarek, Sylwia Grzeszczak, Enej, Perfekt, Lady Pank, Kult, IRA czy Mrozu.

ORKIESTRA ZDROJOWA

Orkiestra Zdrojowa jest jedną z największych atrakcji Krynicy Zdroju. To zespół, który składa się z 9 wybitnych muzyków. Koncertują dla mieszkańców i turystów, odwiedzających nasze miasto przez cały rok. Występy odbywają się 5 razy w tygodniu. Zdecydowanie warto udać się na jeden z nich.

MUZEA

Cenisz sobie bliski kontakt ze sztuką i kulturą? Odwiedź jedno z muzeów w Krynicy lub jej sąsiedztwie. Znajdziesz tu np. Muzeum Nikifora, Muzeum Zabawek czy Muzeum Turystyki Górskiej. W pobliskich miejscowościach mieszczą się m.in. Muzeum Regionalne (Muszyna) czy Muzeum dziejów Tylicza (Tylicz).

PIESZE WĘDRÓWKI

Lubisz chodzić pieszo? Cenisz sobie bliski kontakt z naturą? Wybierz się na pieszą wędrówkę po krynickich szlakach. Do wyboru masz niemal niezliczone możliwości zwiedzania okolicy. Zdecydowanie warto wybrać ten rodzaj aktywności. Bez problemu dopasujesz szlak do swoich możliwości.

ROWERY

Zwiedzanie Krynicy i okolic z perspektywy dwóch kółek to propozycja niemal dla każdego. Możesz wybrać zarówno trasy asfaltowe, jak i trasy szlakami turystycznymi. Nie masz roweru? To nic! Wypożyczysz go w jednej z krynickich wypożyczalni.

JAZDA KONNA

W Krynicy Zdroju i okolicach znajdują się stadniny i gospodarstwa agroturystyczne, które oferują zarówno naukę jazdy konnej, jak i spotkania z tymi majestatycznymi zwierzętami dla osób doświadczonych. Chcesz zwiedzać okolice Krynicy z grzbietu konia? Udaj się do jednego z pobliskich gospodarstw.

NORDIC WALKING

Nordic walking w Krynicy Zdroju to aktywność dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Spacery z kijkami po uliczkach Krynicy, leśnych alejkach czy górskich szlakach to sposób na aktywny wypoczynek, poprawę kondycji i skok endorfin.

BASENY

Lubisz sporty wodne? Chcesz wybrać się na basen z całą rodziną? Wybierz się na jeden z basenów w Krynicy lub do którejś z pobliskich miejscowości. Możesz skorzystać z oferty basenu odkrytego w Muszynie czy Tyliczu lub wybrać się do jednego z krytych basenów w Krynicy.

WYCIECZKI

Krynica Zdrój to doskonała baza wypadowa. Bez trudu dotrzesz stąd zarówno do innych, urokliwych miejscowości po stronie polskiej, jak i do ciekawych miejsc na Słowacji, w Czechach czy nawet Austrii. Możesz tu spacerować, jeździć na rowerach, uprawiać nordic walking, odwiedzić ciekawe miejsca, takie jak Ogrody Zmysłów w Muszynie, wybrać się na wycieczkę Szlakiem Architektury Drewnianej lub Cerkwi Łemkowskich, a nawet wziąć udział w spływie pontonowym lub kajakowym (Popradem).

SZLAK ARCHITEKTURY CERKIEWNEJ

Jeśli jesteś miłośnikiem zabytków, zwłaszcza architektury sakralnej, wybierz się na wycieczkę Szlakiem Architektury Cerkiewnej. Przepiękne, zabytkowe budowle znajdziesz zarówno w samej Krynicy, jak i w sąsiednich miastach, takich jak Szczawnik, Berest, Muszynka, Tylicz, Polany, Pioruna czy Mochnaczka Niżna.

OGRODY ZMYSŁÓW MUSZYNA

Ogrody Zmysłów (inaczej Ogrody Sensoryczne) znajdują się w Park Zdrojowym „Zapopradzie”, przy al. Zdrojowej w Muszynie. Obszar podzielono na 6 stref: wzrokową, słuchową, zapachową, dotykową, smakową i strefę zdrowia. Odgrywają rolę zarówno rekreacyjną, jak i terapeutyczną. Zaprojektowano je tak, by intensyfikowały doznania i działały na zmysły.

ZWIEDZANIE KRYNICY RETRO MELEKSEM

Jeśli chcesz zwiedzić Krynicę i jednocześnie przenieść się w czasie oraz poczuć dawny klimat miasta, wybierz się na przejażdżkę Retro Meleksem. Zobaczysz około 30 najciekawszych miejsc w Krynicy Zdroju, a do tego posłuchasz interesujących komentarzy przewodnika.

Zobacz w atrakcje.pl
Kontakt - noclegi centrum krynica zdrój

Pensjonat Małopolanka & SPA

Bulwary Dietla 13
33-380 Krynica-Zdrój
tel. +48 18 471 58 96 fax. +48 18 477 73 25 email: recepcja -at- malopolanka -dot- eu

REZERWACJA

    27
    poniedziałek
    od
    do