Krynica na dwóch kółkach – trasy rowerowe w okolicach Krynicy
Krynicę Zdrój można poznawać na wiele sposobów – pieszo, konno, na nartach czy na dwóch kółkach. Rower pozwala odwiedzić wiele pięknych miejsc, a do tego napawać się pięknymi, górskimi widokami i leśnym powietrzem. Jeśli cenisz sobie kontakt z przyrodą i lubisz aktywny wypoczynek, sprawdź, jakie trasy rowerowe czekają na Ciebie w okolicach naszego miasta!
Asfaltowe trasy rowerowe w Krynicy i okolicach
Jeśli chcesz zwiedzić okolice Krynicy Zdroju na dwóch kółkach, masz ogrom możliwości. Możesz samodzielnie wytyczyć trasę wycieczki lub wybrać jedną z trzech tras asfaltowych, które wiodą przez niezwykle malownicze zakątki:
- Trasa 28-kilometrowa – zaczyna się zjazdem z Deptaka na Powroźnik i Muszynę (11 km). Następnie można napawać się widokami podczas przejazdu na Złockie (12,5 km) i podjazdu do Mofet (16 km). Stamtąd czeka Cię przejazd na Jastrzębik (20 km) i podjazd na Deptak (28 km).
- Trasa 21-kilometrowa – start na Deptaku, zjazd do Krynicy Dolnej i przejazd na Powroźnik (8 km), a następnie do Tylicza (14 km). Podjazd na Romę i zjazd ulicą Pułaskiego na Deptak (21 km).
- Trasa 15-kilometrowa – ma początek na Deptaku i rozpoczyna się podjazdami ulicami Pułaskiego i Zieleniewskiego (1 km) oraz na Jakubik (3 km). Następnie można odpocząć na zjeździe do Mochnaczki (4,5 km), by znów jechać w górę do Krzyżówki (10 km). Na koniec czeka Cię zjazd na deptak (15 km).
Trasy turystyczne jeszcze bliżej natury
Krynica Zdrój i jej okolice obfitują także w trasy turystyczne z dala od dróg asfaltowych. Leśne drogi są może nieco bardziej wymagające niż trasy asfaltowe, dają jednak możliwość obcowania z naturą, napawania się ciszą i pięknym zapachem krynickich lasów.
Wybierając leśne trasy turystyczne, możesz dotrzeć do takich miejsc, jak Bacówka nad Wierchomlą, Przełęcz Krzyżowa, Kopiec Pułaskiego, Jaworzyna czy Szczawnik.
Przykładowe trasy turystyczne:
- Trasa 37-kilometrowa – z Deptaka do Czarnego Potoku Gondoli (6 km), następnie podjazdy na Jaworzynę (10 km) i Runek (13,5 km), zjazdy do Bacówki nad Wierchomlą (15,5 km) i Szczawnika (21 km), przejazd przez Muszynę (35 km) i Jastrzębik do Krynicy (37 km).
- Trasa 20-kilometrowa – start na Deptaku (ulicą Halną w prawo), następnie podjazd na Krzyżową (4 km), przejazd Przełęczą Krzyżową i podjazd na Jaworzynkę (9 km). Przejazd na Jakubik (15 km), zjazd do ulicy Pułaskiego (17 km), podjazd powyżej Kopca Pułaskiego (18 km), przejazd do Góry Parkowej (19 km) i zjazd na Deptak (20 km).
- Trasa 12-kilometrowa – start na Deptaku, przejazd do Krynicy Dolnej (5 km), wjazd do lasu (6 km), podjazdy pod koniec lasu (8 km) i na skrzyżowaniu z niebieskim szlakiem (9 km). Następnie przejazd na Górę Parkową i zjazd na Deptak (12 km).
Noclegi – Krynica Górska czeka na rowerzystów i nie tylko!
Planujesz wypad w góry z rowerem lub bez niego? Już teraz zadbaj o noclegi! Krynica Górska jest popularną i niedużą miejscowością, dlatego zabezpiecz się odpowiednio wcześnie. Jeśli szukasz noclegów z wyżywieniem w centrum naszego pięknego miasta, a do tego zależy Ci na niepowtarzalnym klimacie i udogodnieniach takich jak SPA, restauracja czy kawiarnia, zapoznaj się z ofertą Pensjonatu Małopolanka. Serdecznie zapraszamy o każdej porze roku!
12 marca 2019