Namiot, schronisko, pensjonat – gdzie nocować w Krynicy i okolicach?

Wybierając się w góry na kilka dni, masz do wyboru różne możliwości noclegów – z wyżywieniem i bez wyżywienia, w hotelu pensjonacie, schronisku czy nawet namiocie. To, na który z nich się zdecydujesz, zależy od Twoich preferencji, możliwości finansowych i rodzaju wyjazdu, jaki planujesz. Sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje noclegów, jakie mają zalety i wady.

Nocleg w górskim schronisku lub namiocie

Schroniska górskie, jak sama nazwa wskazuje, są usytuowana przy górskich szlakach turystycznych. Ich głównym celem jest zapewnienie schronienia i odpoczynku turystom wyruszającym na krótkie lub kilkudniowe wyprawy. Oferują noclegi, a także dają możliwość odpoczynku i schronienia na wypadek nagłej zmiany pogody (co w górach nie jest rzadkością).

Zakres usług schronisk jest ograniczony do usług noclegowych, gastronomicznych i informacyjnych. Pokoje mogą być wieloosobowe (w przypadku dużego obłożenia turyści mogą nawet spać na własnych karimatach na podłodze), a łazienki znajdują się zwykle na korytarzach.

Schroniska wybierają najczęściej turyści, którzy przez kilka dni nie schodzą z gór, chcąc przebyć jak najdłuższy lub bardziej wymagający odcinek szlaku.

Turyści, którzy cenią sobie jeszcze bliższy kontakt z naturą i chcą uniknąć tłumów, wybierają także noclegi w namiotach. W tym przypadku konieczne jest noszenie przy sobie niezbędnego ekwipunku – namiotu, karimaty, śpiwora i sprzętu biwakowego. To opcja dla doświadczonych piechurów, do której należy odpowiednio się przygotować.

Nocleg w pensjonacie z wyżywieniem

Noclegi z wyżywieniem w pensjonacie to rozwiązanie, które łączy w sobie wiele zalet. Z jednej strony możesz cieszyć się kameralną, przytulną atmosferą, z drugiej – wygodą i dobrym standardem. Pensjonaty często oferują standard dobrych hoteli w znacznie przystępniejszych cenach.

Aby obiekt mógł posługiwać się mianem pensjonatu, musi mieć do dyspozycji przynajmniej 7 pokoi oraz zapewnić codzienne wyżywienie. Pensjonaty są popularnym miejscem noclegowym w górach. Warto jednak pamiętać, że pensjonat pensjonatowi nierówny. Podczas gdy jedno miejsce zaoferuje Ci czyste, schludne pokoje z łazienkami, pyszne jedzenie i liczne udogodnienia, drugie będzie pozostawiało wiele do życzenia zarówno pod kątem lokalizacji, jak i jedzenia czy wyposażenia.

W Małopolance masz do dyspozycji kilka rodzajów pokoi: apartamenty, studia, pokoje typu standard, premium czy lux. Do tego możesz korzystać z zabiegów w SPA, a także kosztować pysznego jedzenia w restauracji Dwóch Świętych. To doskonała baza wypadowa zarówno na jednodniowe, górskie wyprawy, jak i wycieczki rowerowe czy spokojne spacery po mieście. Jeśli więc chcesz poznać Krynicę i jej okolice z każdej strony – zarówno górskiego szlaku, jak i pijalni wód mineralnych, kolejki na Górę Parkową, z grzbietu konia lub z kajaka, serdecznie zapraszamy do Małopolanki.

noclegi w Krynicy

Inne możliwości

Oprócz noclegów w pensjonatach, schroniskach czy namiotach, masz też do wyboru szereg innych rozwiązań. Są nimi np. prywatne kwatery, apartamenty i hotele (ulokowane najczęściej w miastach) czy gospodarstwa agroturystyczne (położone poza miastem). Zanim wybierzesz miejsce idealne dla siebie, dokładnie sprawdź opinie na jego temat i standard, jaki oferuje. Zdarza się bowiem, że nawet 3- lub 4-gwiazdkowe hotele pozostawiają sporo do życzenia w kwestii np. wyżywienia, czystości czy udogodnień. Czasem hostel czy hotel z mniejszą liczbą gwiazdek oferuje wyższy standard niż hotel, który w teorii zaliczany jest do obiektów z wyższej półki.

Jeśli wybierasz się do Krynicy i zależy Ci na noclegach z wyżywieniem w miejscu z pięknymi wnętrzami i udogodnieniami, takimi jak SPA, kawiarnia czy restauracja, zapraszamy do nas! Małopolanka to pensjonat położony w samym sercu miasteczka. Miejsce z duszą i bogatą historią. Chcesz dowiedzieć się więcej na nasz temat? Zajrzyj do zakładek O nas, Promocje i Cennik.