Spływy kajakowe, spływy pontonowe, windsurfing i kitesurfing w okolicach Krynicy Zdroju

Wiosna, lato i wczesna jesień to wymarzone pory roku na korzystanie z „wodnych atrakcji”, jakie znajdziesz w okolicach Krynicy Zdroju. Co możesz zyskać? Bezcenny czas na łonie natury, kojący szum rzeki, piękne widoki i odrobinę adrenaliny. Zdecydowanie warto spróbować! Sprawdź, co na Ciebie czeka w sąsiedztwie naszego miasta!

Spływy kajakowe

Około 10 km na południe od Krynicy Zdroju leży Muszyna, a kolejne 10 km dalej – Żegiestów. Pomiędzy tymi urokliwymi miejscowościami wije się bezpieczny, niezwykle urokliwy odcinek Popradu. Między inny właśnie tam odbywają się spływy kajakowe, w których może wziąć udział każdy – zarówno doświadczony kajakarz, jak i osoba zupełnie początkująca, która nigdy wcześniej nie siedziała w kajaku.

Poprad, mimo iż jest rzeką górską, jest też bezpieczny. Dzięki temu płynąc, z jednej strony możesz napawać się cudownymi widokami gór, łąk, pól i lasów, z drugiej zaś – doświadczyć wspaniałej przygody.

Jeśli chcesz poczuć bliski kontakt z przyrodą, ukoić uszy szumem rześkiej rzeki i poczuć na skórze lekką bryzę, udaj się na spływ kajakowy. Nie musisz posiadać żadnego sprzętu, ani nawet doświadczenia – wykwalifikowana kadra zadba o Twoje bezpieczeństwo. Kajaki, które są dostępne w wypożyczalniach, są odporne na otarcia i stabilne. Może do nich wsiąść nawet dziecko (najmłodsi muszą znajdować się pod opieką dorosłych, a w czasie trwania spływu siedzą między miejscami dla opiekunów).

Spływy pontonowe

Spływy pontonowe odbywają się w tych samych, przepięknych okolicznościach przyrody, co spływy kajakowe. Gwarancją takiej wyprawy są urozmaicone widoki, kontakt z naturą i okazja na spokojne napawanie się urokami Popradu i okolic.

Cechą charakterystyczną wyprawy pontonem jest mniejsza dynamika i większa łagodność niż podczas spływów kajakowych. Dzięki temu chętnie uczestniczą w nich zarówno dorośli, jak i dzieci. W odróżnieniu od kajaków, do pontonów zmieści się znacznie więcej osób – może być ich nawet 7. Jest to więc doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Podczas spływów kajakowych, podobnie jak w przypadku kajaków, bezpieczeństwo zapewniają doświadczona kadra i profesjonalny sprzęt.

Jeśli chcesz wybrać się na spływ pontonem po Popradzie, możesz zdecydować się na odcinek, który zapewnia skok adrenaliny, jak i na spokojną trasę, doskonałą dla rodzin z dziećmi.

Kitesurfing i Windsurfing

Windsurfing i kitesurfing to dyscypliny sportowe, które kojarzone są często z morzem, a nie z górami. Okazuje się jednak, że oba sporty można uprawiać na spokojnych taflach jezior. Tak samo jest w przypadku jeziora Klimkówka, położonego około 30 km na północny wschód od Krynicy. Na miejscu możesz wypożyczyć sprzęt, a także zapisać się na kurs z instruktorem. Do wyboru masz różne poziomy kursu w trybie pięcio-, dziesięcio- i piętnastogodzinnym.

Windsurfing i kitesurfing pozwalają poczuć wolność i podziwiać piękne, górskie widoki z perspektywy jeziora.

Niezależnie od tego, czy chcesz spróbować swoich sił w surfingu, kajakarstwie, czy może chcesz wybrać się na spływ pontonowy, Krynica Zdrój będzie doskonałą bazą wypadową dla wszystkich tych atrakcji. Poza tym sama w sobie oferuje mnóstwo atrakcji. Sprawdź, co jeszcze możesz zobaczyć i jakie atrakcje czekają na Ciebie w naszym pięknym mieście!

A jeśli szukasz noclegów z wyżywieniem w Krynicy Zdroju, zapoznaj się z ofertą naszego Pensjonatu. Zapraszamy!