Zimowe atrakcje w Krynicy Zdroju

Zima w górach, Beskidy, Krynica Zdrój, photo by PhotoMIX-Company, Pixabay, CC0

Krynica Zdrój zapewnia wszystkim miłośnikom sportów zimowych moc wrażeń. Białe szaleństwo na stokach Jaworzyny Krynickiej to jednak niejedyne atrakcje, które czekają na wszystkich gości naszego miasta. Sprawdźmy, co jeszcze oferuje nam Krynica w zimowe miesiące!

Jazda na łyżwach – krynickie lodowisko

Lodowisko w Krynicy znajduje się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Park Sportowy 5. Na miejscu można zarówno wypożyczyć łyżwy, by cieszyć się jazdą po płycie lodowiska, jak i z zapartym tchem kibicować podczas meczów Krynickiego Towarzystwa Hokejowego, czy podziwiać odbywające się tam gościnnie mistrzostwa jazdy figurowej.

Hala lodowiskowo-sportowa dysponuje pełnowymiarowym lodowiskiem o wymiarach 30 x 60 metrów. Trybuny mogą pomieścić ponad 2600 osób.

Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową

Góra Parkowa to jedna z wizytówek Krynicy Zdroju. Położona jest w sercu miasta, a jej szczyt sięga 741 m n.p.m. Na zboczach i na szczycie góry znajdują się  m.in. Park Zdrojowy z leśnymi alejkami, ścieżkami, miejsca do odpoczynku (takie jak Polana Michasiowa), stawy, XIX-wieczna altana czy Ławeczka Kraszewskiego.

Góra Parkowa zachwyca pięknymi widokami o każdej porze roku. Zimą można wjechać na górę kolejną linowo-terenową, podziwiając po drodze wyjątkowy, mroźny krajobraz.

Warto wiedzieć! Noclegi z wyżywieniem – Krynica Zdrój

Gdzie się zatrzymać podczas wizyty w Krynicy Zdroju? Polecamy nasz wyjątkowy pensjonat, położony w samym centrum miasta, tuż przy deptaku. Naszym gościom oferujemy zabiegi w SPA, pyszne dania w restauracji Dwóch Świętych, doskonałe trunki w Domu Kawy i Wina oraz oczywiście stylowe noclegi z wyżywieniem. Krynica Zdrój i pensjonat Małopolanka czekają na Ciebie!

Narciarstwo telemarkowe

To propozycja zarówno dla wytrawnych narciarzy, jak i osób początkujących. Jest to najstarsza technika zjazdowa, która dostarcza niezapomnianych, ciekawych wrażeń i pozwala odpocząć od tłocznych, popularnych stoków narciarskich.

Narciarstwo telemarkowe umożliwia jazdę w głębokim śniegu, dzięki czemu mamy okazję odkrywać nowe, piękne tereny i napawać się pięknymi widokami w ciszy i spokoju.

Techniki telemarkowej można nauczyć się w Krynicy pod okiem instruktora, np. w Szkole Narciarskiej Słotwiny Arena, znajdującej się przy ul. Słotwińska 51 A.

Ski-toury

Ski-toury to zorganizowane wyprawy, które odbywają się na specjalnie przystosowanych do tego nartach. W paśmie Jaworzyny Krynickiej znajdują się trasy zimowych wycieczek narciarskich dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Sprzęt ski-tourowy można wypożyczyć w hali przy dolnej stacji Kolejki Gondolowej na Jaworzynie Krynickiej.

Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe to kolejna forma sportu, która umożliwia bliski kontakt z naturą. W okolicy Krynicy dostępne są różne trasy, których łączna długość to 14 km. Łączą one Krynicę z sąsiednią, zaprzyjaźnioną miejscowością, Tyliczem. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą skorzystać z następujących punktów startowych:

  • Na szczycie Góry Parkowej
  • Przy ul. Źródlanej,
  • Przy ul. Pułaskiego („Roma”),
  • W stacji narciarskiej Tylicz.

Trasy są przeznaczone dla średnio zaawansowanych narciarzy biegowych, a latem służą jako trasy rowerowe oraz pieszych wędrówek.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego pięknego miasta o każdej porze roku, a także do zapoznania się z ofertą naszego pensjonatu. Małopolanka to doskonała lokalizacja, przytulna atmosfera i klimatyczne noclegi z wyżywieniem. Krynica Zdrój czeka Ciebie!