Góry z innej strony – masaże relaksacyjne w SPA – zabiegi dla ciała i ducha

Pobyt w górach nie musi wiązać się z długimi, pieszymi lub rowerowymi wędrówkami po szlakach czy z szusowaniem po stokach. Wizyta w Krynicy Zdroju lub innym górskim mieście może być okazją do głębokiego relaksu i regeneracji. Już sam widok malujących się w oddali szczytów sprawia, że myśli się uspokajają, a czas zwalania bieg. Nawet krótka wizyta w górach, w połączeniu z relaksacyjnymi masażami w SPA, może być zbawieniem dla ciała i ducha. Na czym polega masaż relaksacyjny? Jak się go wykonuje? Sprawdź!

SPA w górach – dla kogo przeznaczony jest masaż relaksacyjny

Nie ma chyba lepszego sposobu na relaks w górskim SPA niż masaż całościowy lub masaż wybranych części ciała, z wykorzystaniem olejków, kompleksów i innych naturalnych substancji odżywczych. Z masażu relaksacyjnego może skorzystać każdy. Dobroczynne skutki odczują w szczególności osoby zestresowane, żyjące w napięciu i biegu, wrażliwe oraz takie, których głowy wypełniają negatywne emocje. Jeśli czujesz, że w Twoim życiu dużo się dzieje, w głowie kłębią się myśli, których nie możesz zatrzymać, czujesz zmęczenie fizyczne, jesteś obolały, Twoje plecy i ramiona spięte, albo czujesz, że musisz odpocząć, masaż relaksacyjny może być właśnie dla Ciebie.

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Przed rozpoczęciem masażu, wykwalifikowany masażysta lub masażystka przeprowadza z Tobą wywiad. Pyta, co Ci dolega, czego potrzebujesz, jakie są Twoje oczekiwania. Jeśli nie wiesz, czego dokładnie chcesz, nie musisz się martwić – dobrzy masażyści podczas zabiegów czują, które partie Twojego ciała są napięte i na tych skupia swoją uwagę.

Podczas masaży relaksacyjnych wykorzystuje się techniki, takie jak:

  • Głaskanie, które zaczyna i kończy masaż – przeprowadza się przy pomocy samych palców lub całych dłoni,
  • Oklepywanie – to dosyć silny (w porównaniu do głaskania), ale niezwykle przyjemny etap masażu, który pomaga rozluźnić mięśnie i pobudza przepływ krwi,
  • Ugniatanie – jest wykonywane opuszkami lub całymi dłońmi i ma podobne działanie, co oklepywanie (obie techniki mogą być wykorzystywane naprzemiennie, aby wzmocnić efekt masażu i pogłębić Twoją przyjemność),
  • Rozcieranie – przy pomocy zaciśniętych dłoni usuwa się z ciała obrzęki i wodny cellulit.

Masaż relaksacyjny w SPA jest wykonywany płynnymi, powolnymi ruchami, które z jednej strony uspokajają umysł i rozluźniają ciało, z drugiej zaś pobudzają krążenie krwi i limfy. To prawdziwe zbawienie dla ciała i ducha.

Do masaży relaksacyjnych wykorzystuje się m.in. olejki eteryczne (np. z kojącej zmysły lawendy), naturalne oleje, wosk pszczeli, masę perłową, kwas hialuronowy, kawior, kryształki cukry, ekstrakty z owoców czy masło shea lub masło cupuacu.

Potrzebujesz głębokiego relaksu? Chcesz się odprężyć i odpocząć? Zapraszamy do Górskiego SPA w naszym pensjonacie. Czeka tam na Ciebie wspaniała atmosfera i nasi specjaliści, którzy dobiorą masaże i inne zabiegi do Twoich potrzeb.