Pomysł na prezent dla miłośnika gór

Prezent, Boże Narodzenie, photo by rawpixel, pixabay.com

Powoli zbliżają się mikołajki i święta Bożego Narodzenia. A co się z tym wiąże? Oczywiście prezenty. Nie daj się zaskoczyć i przygotuj się do nich odpowiednio wcześnie. Jeśli masz wśród bliskich zapalonych miłośników górskich wędrówek, dopasuj upominek do ich pasji i sprezentuj im coś, z czego na pewno skorzystają. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji.

Saszetki na biodra

Saszetka biodrowa, czyli tzw. nerka, to mały, niepozorny element garderoby, jednak zdecydowanie może zwiększyć komfort chodzenia o górach. Dzięki niej można mieć pod ręką najpotrzebniejsze, a także najcenniejsze przedmioty, takie jak telefon, dokumenty, mapę czy pieniądze.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli saszetek – od małych, na najpotrzebniejsze przedmioty, po duże, w których zmieszczą się nawet napoje i odzież na zmianę. Jeśli nie znasz upodobań bliskiej osoby i nie wiesz, czy potrzebuje saszetki w dużych rozmiarach, postaw na początek na nerkę średnich rozmiarów z kilkoma kieszonkami i główną, większą komorą.

Outdoorowe skarpetki

Skarpetki to świąteczna klasyka. Jedni uważają ten prezent za banalny, inni przeciwnie – cieszą się z każdej ciepłej, świątecznej pary. Możesz mieć jednak pewność, że skarpetki outdoorowe dla miłośnika gór będą strzałem w dziesiątkę.

Skarpetki do chodzenia po górach są wykonane z oddychającego materiału. Mają też odpowiednią strukturę i grubość. Amortyzują stopy podczas chodzenia, chronią przed zimnem, a jednocześnie zabezpieczają przed poceniem się skóry (i co za tym idzie – chodzeniem w mokrych skarpetkach).

Skarpetki należy dopasowywać do pory roku – jeśli wiesz, że obdarowywana osoba wędruje po górach także zimą, możesz postawić na grube skarpety dopasowane do tej pory roku.

Techniczne koszulki

Dobre koszulki to coś, czego w szafie każdego wspinacza nigdy za wiele. Podczas każdej wędrówki warto mieć nie tylko koszulkę zakładaną rano, przed wyjściem, ale też jedną lub nawet dwie zapasowe. Po co tyle dźwigać? – zapytasz. Otóż koszulki, które najlepiej sprawdzają się w górach, są lekkie i zajmują niewiele miejsca w plecaku. Muszą zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, odprowadzać wilgoć, a także szybko wysychać. Chodzenie po górach w mokrych ubraniach (czy to od potu, czy deszczu) to nic przyjemnego.

Koszulka na prezent dla bliskiej osoby to więc bardzo dobry pomysł. Dowiedz się tylko, jaki rozmiar nosi i jakie kolory lubi.

Biżuteria i inne akcesoria tematyczne

Wielu miłośników gór z pewnością ucieszą nie tylko przedmioty, które będą mogli wykorzystać podczas górskich wędrówek, ale także akcesoria, dzięki którym będą mogli wyrazić pasję. O jakich przedmiotach mowa? Na przykład o biżuterii. Może to być elegancka, srebrna biżuteria z motywem górskim, albo dodatki będące odwzorowaniem sprzętu wspinaczkowego. Są to m.in. opaski na ręce à la liny wspinaczkowe, kolczyki-karabińczyki czy wisiorki w stylu śrub lodowych. Świetnym pomysłem będzie też unikatowa, ręcznie wyrabiana biżuteria, którą bez trudu znajdziesz nie tylko w górach, ale też w sklepach internetowych.

Ciekawą propozycją są breloki, a nawet spinki do mankietów, koszulki czy torby na zakupy.

Kolejne inspiracje znajdziesz we wpisie: Pomysł na prezent dla miłośnika gór, część 2. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i promocjami oraz do odwiedzenia Małopolanki – pensjonatu położonego w samym sercu Krynicy Zdroju. Oferujemy m.in. noclegi z wyżywieniem, a także luksusowe zabiegi w naszym Górskim SPA.